Žraloci

stránka oddílu Žraloků

Jsme kluci a holky ve věku 7 – 9 let z Uhlířských Janovic a okolí a chodíme do skautského oddílu Žraloci. Naší klubovnu najdete v ulici Na Bělidle (č. p. 867). Jsme členy Junáka – českého skauta, největší a nejznámější výchovné organizace pro děti a mládež v Česku.

Společně se pravidelně setkáváme na schůzkách, hrajeme hry, při kterých si protáhneme svaly nebo vyzkoušíme pozornost, věnujeme se tvořivým aktivitám, zpěvu, tanci i divadlu. Jezdíme na jedno- i vícedenní výpravy, učíme se novým věcem, zažíváme dobrodružství, děláme dobré skutky a nebojíme se žádných výzev.

Závěrem skautského roku je náš 7 denní tábor. Spolu se podílíme na chodu tábora – třeba při hlídání tábora nebo vaření a učíme se tu dovednostem, jako je štípání dříví, zdravověda, táboření a další. Na vlastní kůži testujeme, jestli se dokážeme postarat o sebe i o ostatní.

Schůzky

pátek 15:30 – 17:00
naše klubovna je zde >
kontakt: Gabriela Kotková
(tel. 732 655 467)

Na schůzku potřebuješ:

• šátek
  • zápisník a tužku
  • Uzlovačka (lano o průměru 0,40,7 cm a délce zhruba 2 m)
  • KPZ (vyrábět se bude na jedné z prvních schůzek)
  • Oblečení vhodné na venkovní program

Naši vedoucí

Skautské oddíly vedou dospělí dobrovolníci, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost, program a fungování oddílu. Aby se vedoucími mohli stát, musí projít zdravotnickým a vzdělávacím kurzem, které jim přinesou rozhled, znalosti a kvalifikaci certifikovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. To vše ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Vedoucí na to všechno nejsou úplně sami. Pomáhají jim tzv. rádci – skauti a skautky mezi 13 a 18 lety, kteří mají zájem podílet se na přípravě programu. Učí se tak spolupráci, odpovědnosti, řízení týmu nebo komunikaci.

Gabriela Kotková, tel.: 732 655 467