Ahoj, jsme PSOUNI – oddíl ze střediska Jana Roháče z Dubé a na Sioně, Uhlířské Janovice. Naší skupinu navštěvují především skauti a skautky z 2. stupně ZŠ.

Heslo PSOUNŮ:

Psouni, ti se mají rádi, jsou to velcí kamarádi. Když si s něčím neví rady, dají hlavy dohromady. Pobíhají tam a zpět, prozkoumají celý svět. Síly mají vždycky dost, dělají vše pro radost.

Najdete tu naše fotky, zprávičky ze schůzek, výprav a jiné 🙂

Pro návštěvníky

Harmonogram na jednotlivé měsíce vložen do kalendáře akcí. 🙂

V kalendáři akcí jsou označené střediskové akce – ty jsou určeny pro všechny členy střediska.

Dále jsou zde vyznačeny akce pouze pro PSOUNY – ty jsou určeny pouze pro družinu PSOUNŮ.

Oddíl Psounů se ve školním roce 2023/2024 bude scházet vždy v pátek od 17:00 do 18:30.

Schůzky:

čtvrtek 17:00 – 18:30
naše klubovna je zde >

Na schůzku potřebuješ:

• šátek
  • zápisník a tužku
  • uzlovačka (lano o průměru 0,40,7 cm a délce zhruba 2 m)
  • KPZ
  • oblečení vhodné na venkovní program

Naši vedoucí

Skautské oddíly vedou dospělí dobrovolníci, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost, program a fungování oddílu. Aby se vedoucími mohli stát, musí projít zdravotnickým a vzdělávacím kurzem, které jim přinesou rozhled, znalosti a kvalifikaci certifikovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. To vše ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Vedoucí na to všechno nejsou úplně sami. Pomáhají jim tzv. rádci – skauti a skautky mezi 15 a 18 lety, kteří mají zájem podílet se na přípravě programu. Učí se tak spolupráci, odpovědnosti, řízení týmu a komunikaci.

Jakub Novák

Vedoucí oddílu Psounů