Netopýři

Jsme kluci a holky ve věku 14 – 15 let z Uhlířských Janovic a okolí a chodíme do skautského oddílu Netopýři. Naší klubovnu najdete v ulici Na Bělidle (č. p. 867). Jsme členy Junáka – českého skauta, největší a nejznámější výchovné organizace pro děti a mládež v Česku.

Společně se pravidelně setkáváme na schůzkách, hrajeme hry, při kterých si protáhneme svaly nebo vyzkoušíme pozornost, věnujeme se tvořivým aktivitám, zpěvu, tanci i divadlu. Jezdíme na jedno- i vícedenní výpravy, učíme se novým věcem, zažíváme dobrodružství, děláme dobré skutky a nebojíme se žádných výzev.

Závěrem skautského roku je náš 10 denní tábor. Spolu se podílíme na chodu tábora – třeba při hlídání tábora nebo vaření a učíme se tu dovednostem, jako je štípání dříví, zdravověda, táboření a další. Na vlastní kůži testujeme, jestli se dokážeme postarat o sebe i o ostatní.

Chcete nám pomoci? Zkontaktujte vůdce oddílu a domluvte se na podrobnostech. Děkujeme!

Schůzky:

pátek 17:15 – 18:45
naše klubovna je zde >

Na schůzku potřebuješ:

• šátek
  • deníček (se zápisem z minulé schůzky) a tužku
  • uzlovačku (lano o průměru 0,40,7 cm a délce zhruba 2 m)
  • KPZ
  • oblečení vhodné na venkovní program

Novinky

Skautské oddíly vedou dospělí dobrovolníci, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost, program a fungování oddílu. Aby se vedoucími mohli stát, musí projít zdravotnickým a vzdělávacím kurzem, které jim přinesou rozhled, znalosti a kvalifikaci certifikovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. To vše ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Vedoucí na to všechno nejsou úplně sami. Pomáhají jim tzv. rádci – skauti a skautky mezi 13 a 18 lety, kteří mají zájem podílet se na přípravě programu. Učí se tak spolupráci, odpovědnosti, řízení týmu nebo komunikaci.

Lenka Vyhnánková
vedoucí oddílu Netopýři